Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İLİMİZE GELEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
22.09.2017  
İLİMİZE GELEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından ilimize gelen üniversite öğrencilerine yönelik “EL ELE GÜVENLİ GELECEK” isimli proje kapsamında bilgilendirme çalışması yapıldı.

Çalışma kapsamında görevlilerimizce 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Gümüşhane Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, terör örgütlerine ve kötü alışkanlıklara karşı korumak, bilinçlendirmek, şehirde yaşadıkları her türlü problemlerde onlara yardımcı olmak amacıyla bir hafta boyunca  ilimiz otogarında ve  üniversite kampüs alanı içerisinde stand açıldı. 

Kurulan stantta yaklaşık 300 kişiye (Öğrenci ve aileleri) ulaşılmış olup, Üniversite kampüsünde KOM ve TDP Şube Müdürlüklerimiz personelinin katılımı ile kurulan standımızda ise 1500 kişiye (Öğrenci ve aileleri) ulaşılmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, Gümüşhane’ye gelen öğrencilerin huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, ülkemizin yarınlarından umutlu olabilmek için aklı ve vicdanı hür nesillere ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Öğrencilerden Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmasını isteyen İl Emniyet Müdürü KARATAŞ,  “Terör örgütleri yurt içinden ve dışından ne kadar destek sağlarsa sağlasın, onları ayakta tutacak insan kaynağı olmadan varlıklarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir. Bu nedenle siz gençlerimizi kötü amaçları uğrunda kullanmak isteyen kişi ya da gruplar olacaktır. Sürekli büyüyen Türkiye, bölgesel olarak güven ve istikrar unsurudur. İstikrar ortamının bozulması sadece düzensizlikten beslenenlerin yararınadır. Sahnesi, senaryosu ve oyuncuları önceden hazırlanmış olan bir oyunun figüranları olan terör örgütleri, ülkemizi istikrarsızlaştırmak üzere faaliyette bulunmaktadırlar. Bu nedenle, terör örgütlerinin eleman kazanma çalışmaları ve provakatif faaliyetlerine karşı dikkatli olunmalıdır” dedi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • UPEM