Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2018 YILININ İLK TOPLANTISI MAHALLE MUHTARLARI İLE YAPILDI
10.01.2018  
​        Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, 2018 yılının ilk toplantısını ilimiz merkezde bulunan mahalle muhtarları ile gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda mahalle muhtarları ile bir araya gelen İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, son bir yılın değerlendirmesini yaparak, huzur ve güven ortamının devam ettiğini ve 2018 yılında asayiş verilerini daha da aşağıya çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Olaylara daha hızlı müdahale edebilmek amacıyla önümüzdeki günlerde İlimiz merkezde Motosikletli Yunus Polislerini ve trafik düzenini daha hızlı sağlayabilmek için de Motosikletli  Şahin Polislerini aktif hale getireceklerini söyleyen İl Emniyet Müdürü KARATAŞ, muhtarlardan mahallerinde yaşayan vatandaşları, karşılaştıkları ve gördükleri olayları  hiç çekinmeden 155 Polis İmdat Hattını arayarak bildirmeleri yönünde  bilinçlendirilmesini istedi. Karadeniz yaylalarında Polis ve Jandarma tarafından Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonel faaliyetlerin yoğun bir şekilde  devam ettiğini belirten KARATAŞ, “Yaylaya çıkan vatandaşlarımız,  yayla evlerinde veya çevrelerinde gördükleri  en ufak değişiklikleri ve şüphelendiği durumları emniyet güçlerine bildirmeleri gerekmektedir. Bizim için yaylada  kesilen bir ağaç dalı bile büyük önem arz etmektedir. Bu konuda muhtarlarımızın da mahallerinde ikamet eden vatandaşlarımızı bilgilendirmesini istiyorum.” dedi. 

Mahalle muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz DEMİR’ in  de hazır bulunduğu toplantıda mahalle muhtarları, yaşamış oldukları sorunları dile getirdi. İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ da, sorunların çözümü noktasında ilgili birimlere gerekli talimatları vereceğini kaydetti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan