Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
45 ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ GÖREVE BAŞLADI
20.03.2019  
​            2019 yılı içerisinde İçişleri Bakanlığı tarafından Gümüşhane’ye ataması yapılan toplam 60 Çarşı ve Mahalle Bekçisinden, 45’i düzenlenen tören ile birlikte görevlerine başladılar. 

Valilik toplantı salonunda yapılan törene Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran TAŞBİLEK, Vali Yardımcısı Ali ARIKAN, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ ve birim amirleri katıldı.

Törende konuşan Vali Kamuran TAŞBİLEK, “Mahalle bekçiliği çok önemli, çok özel bir kavramdır. Bekçiler, mahallenin namusunun, güvenliğinin teslim edildiği çok özel adamlardır. Şimdi o görevi geçmişte büyüklerinizin yaptığı gibi sizler yapacaksınız. Polisimize, güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olacak, onlara öncü faaliyet yürüteceksiniz, mahallelerde insanlarla dostluklar kurarak sadece asayişi ve güvenliği tesis etme noktasında değil, o mahallede, o sokakta mazlum kim var, yetim kim var, hasta kim var bileceksiniz. Bunların hepsinde de devletin diğer kurumlarına yardımcı olma noktasında size çok büyük görevler düşüyor. Bundan dolayı yaptığınız iş çok kıymetlidir, çok önemlidir. Bunun farkında olarak o sokaklarda dolaşmanız, gece nerede bir dert var, nerede bir sıkıntı var hepsini bilmeniz lazım” dedi.

              Atamaları yapılan bekçilerle birlikte Gümüşhane Emniyet Müdürlüğünün güç kazandığını belirten İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş “Bekçilerimiz için Polis Okullarında yaklaşık 6 haftalık gördükleri eğitime ek olarak, ilimizde de vermiş olduğumuz pratik eğitimlerle mesleki anlamda tecrübe kazanmalarına katkı sağlamayı hedefledik. İl ve ilçe merkezlerinde görevlendireceğimiz Çarşı ve Mahalle Bekçilerimiz ilimizdeki huzur ve güven ortamının devam etmesinde önemli destek sağlayacaklardır. İlimiz genelinde yeni göreve başlayacak olan Bekçilerimiz sayesinde Polis teşkilatımız önemli güç kazanmış oldu. Kamu düzeninin sağlanması adına suç ve suçluyla mücadelede Bekçilerimiz çok daha aktif görevler üstlenerek görevlerini başarıyla yerine getireceklerine olan inancım tamdır. Sözlerimin sonunda göreve başlayan Bekçilerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını diler, aileleriyle birlikte sağlıklı huzurlu ömür geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.​
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan