Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
GÜMÜŞHANE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ
01.06.2017  

Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü tarafından genel asayiş ve kamu düzenin sağlanması terör örgütlerinin muhtemel eylemlerin önlenmesi, taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı madde ve eşyanın ele geçirilmesi amacıyla 24 saat esasına göre 2017 yılının ilk beş ayında il merkezi ve ilçelerde yapılan sabit ve şok uygulamalar neticesinde;

Kontrol edilen 87.000 araçtan 1323 araca cezai işlem uygulanmış, sorgulanan 201.720 şahıstan çeşitli suçlardan aranması bulunan toplam 81 şahıs görevlilerimizce yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

Trafik ile ilgili olarak şehir içi toplu taşıma araçlarında ve servislerde sürücülük yapan şoförlere Trafik kuralları, öfke kontrolü ve iletişim konularında eğitim verilmiş, ayrıca uygulama noktalarında ve sürücülerin yoğun olarak bulunabileceği yerlerde  “Trafikte Seyir Kuralları” ile ilgili olarak 257 sürücüye eğitim verilmiş ve çeşitli broşürler dağıtılmıştır. Bunun sonucu olarak da ilimizde bir önceki yıla göre ilk 5 ayda yaralamalı trafik kazalarında %16’lık, yaralı sayısında ise %21’lik azalma olmuştur.

Toplum Destekli Polislik olarak, vatandaşlarımızla huzur toplantıları, esnaf ziyaretleri, resmi kurum ziyaretleri, muhtarlık ziyaretleri gerçekleştirilerek bilgilendirme çalışmaları kapsamında; Mahalle polislerimiz aracılığı ile vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde, il ve ilçelerimizde bulunan mahallelerde halk ile yüz yüze görüşmeler yapılmış, ayrıca vatandaşlarımıza ve esnafımıza sahte para, dolandırıcılık, iş yerinden hırsızlık, terör konuları, trafik kuralları ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında; 1878 kişi ile görüşülmüş, terör, trafik, dolandırıcılık ve sahte para konuları ile ilgili 14901 adet broşür dağıtılmış, 180 adet afiş çeşitli yerlere asılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir.  ​​​​​​

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • UPEM