Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA
11.04.2018  
 

Türk Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıldönümü Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. 

Atatürk Anıtı’na İl Emniyet Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törene, Gümüşhane Valisi  Sayın Okay MEMİŞ, Belediye Başkan Vekili Yusuf  ERDEM, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan ÇEVİK, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK, Vali Yardımcıları Aytaç AKGÜL ve Ali ARIKAN,  İl Jandarma Alay Komutanı Cezayir DANIŞAN, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Emniyet Teşkilatı mensupları ve vatandaşlarımız katıldı.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk KARATAŞ, “Geçmişi Şan ve Şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı elde ettiği başarılarla halkının gönlünde hak ettiği güveni kazanmış olup, kendinden beklenen hizmetin en iyisini verme gayreti içerisindedir. 173 yıldır yüksek vazife şuuruyla hareket eden teşkilatımız, görevlerini yerine getirirken hukukun üstünlüğü ilkesinden asla taviz vermemektedir. Toplumda huzuru ve düzeni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi çok önemli görevler üstlenen  Teşkilatımız, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir parçası olmanın bilinciyle hareket etmektedir. Her geçen gün kendini eğitim ve teknoloji alanında yenileyen teşkilatımız, değişen suç çeşitlerine karşı da kendini güncellemektedir. Suçla mücadelede başarıya ulaşmak için  toplumun desteğini alan görevlilerimiz bu doğrultuda ilimiz genelinde bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı  ilke edinmiştir. Güvenlik anlamında okul aile birlikleriyle, muhtarlarla ve esnaflarla toplantılar düzenleyen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerimiz, bilgilendirme  çalışmalarına ağırlık vermektedir. Yine Gümüşhane’mizin gençlerini ve çocuklarını özellikle uyuşturucu suçundan uzak tutmak için Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz aktif bir şekilde çalışmaktadır. Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki bugün Gümüşhane, sizlerin güven ve desteği sayesinde huzurlu ve güvenli bir şehir olarak yoluna devam etmektedir.” dedi.
     Ayrıca törende, başarı belgesi ile ödüllendirilen polis memurlarına başarı belgeleri Gümüşhane Valisi Sayın Okay MEMİŞ tarafından takdim edildi.
       Polis Haftası münasebetiyle şehit aileleri ve gazilerimiz için İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Polisevinde yemek programı düzenlendi. Yemek programının ardından şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek kuran tilaveti okutuldu.​

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • UPEM