Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
GÜMÜŞHANE ÇOGEP 2015 PROJE FAALİYETLERİ
09.11.2015  
PROJE FAALİYETLERİ
 
            “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)”kapsamında 2015 yılında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce koordinasyonu yapılan “Güvenli Yarınlar İçin El Ele” Projesi Asayiş Daire Başkanlığı Proje Değerlendirme Kurulu tarafından 03/07/2015 tarihinde onaylanmıştır.
 
 
            Proje kapsamında;
 
·        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 80. Yıl Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvasında kalan çocuklarımız için 10 adet masaüstü bilgisayar, 1 adet siyah beyaz çıktı alınabilen yazıcı, bilgisayar masası ve sandalyesinden oluşan Geleceğin Yıldızları isimli Teknoloji Sınıfı oluşturulmuş, Sayın Valimiz Yücel YAVUZ ve Sayın İl Emniyet Müdürümüz Orhan KAR tarafından ziyaretler gerçekleştirilerek öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.
 
·         TDP faaliyetlerinin ve projenin tanıtımının yapılması amacıyla bir adet yazıcı ile masa üstü bilgisayar ve İl Emniyet Müdürlüğümüz bekleme salonuna asılmak üzere bir adet LED TV alımı yapılmıştır.
 
·         Ayrıca Kasım ayı içerisinde ilk öğretim çağındaki 40 öğrencimizle birlikte günübirlik Trabzon iline kültürel gezi ve bu gezi kapsamında öğrenciler ile birlikte sinema faaliyetleri projede yer almaktadır.
  
·         Çeşitli konularda hazırlanan broşürler şehrimizin kalabalık caddelerinde vatandaşlarımıza dağıtılarak bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.
 
·         Üzerinde güvenlikle alakalı bilgilerin olduğu apartman kapılarına yapıştırılacak etiketler,
 
·         Yine projenin tanıtımı için ilimizde bulunan reklam panolarına asılacak pankart ve afişler,
 
·         Çocuklara dağıtılmak üzere çeşitli sayılarda anahtarlık, yapboz, üzerinde TDP ile ÇOGEP armalarının ve  uyarıcı bilgilerin olduğu büyük boy defter, sembolik çocuk polis kimlik kartı,  ÇOGEP ve Polis amblemli balonlar proje içerisinde yer alacaktır.
 
·         Mevcut Projenin ve önceki yıllarda yürütülmüş olan ÇOGEP Projelerinin işleyiş, etkinlik ve faaliyetlerini ayrıntılı bir şeklide anlatan ve gösteren proje tanıtım ve faaliyet dergisi bastırılacaktır. Yine üzerinde ÇOGEP ve TDP armalarının olduğu masa saati yaptırılacaktır.