Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK NEDİR ?

 

       Güvenliğin sağlanması, çağdaş toplumların olmazsa olmaz ilkeleri arasında yer almakta ve devletlerin var olma nedenlerinin başında gelmektedir. İç güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi bakımından kamu düzeninin korunması ve devamının sağlanması, toplumun emniyet içinde varlığını sürdürmesi yönüyle vazgeçilmezdir. Polislik faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi, suçla mücadeleyi etkin kılma ve güvenli bir ortamın oluşmasında toplumsal katılım ve desteğin sağlanması, vazgeçilmez bir gerekliliktir.

            Toplum Destekli Polisliğin amacı; güvenlik hizmetlerinin, halkın katılım ve desteğini sağlamak suretiyle etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesini, vatandaş-polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini ve polislik hizmetlerinin yürütülmesinde çağın gereklerine uygun geliştirilen uygulamaların yaşama geçirilmesini sağlamaktır.

            Toplum destekli polislik hizmetleri, bu yönüyle halkın güvenlik taleplerine göre şekillenen bir anlayışın polisiye hizmetlerde yaşama geçirilmesi anlamına gelmektedir. Toplumsal sorunlar çözüm odaklı bir yaklaşımla ele alınarak, toplumun bütün kesimlerinin, kurumlarının ve devlet organlarının yer aldığı bir güvenlik hizmet anlayışı tüm çevrelerce kabul görmekte ve benimsenmektedir.

 Toplum Destekli Polis olarak bizler, mahallenizin polisiyiz. Bu sıfatımız ile en uzak ve en uç noktada olsanız bile sizlere ulaşır, talep, ihtiyaç ve önerilerinizi tespit eder, kendi alanımızdaki taleplerinizi derhal karşılar, diğerlerini ise ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara iletiriz.

Suç ve suçlularla mücadelede bizler ancak sizin desteğinizi alabilirsek daha başarılı olabiliriz.

            Toplumun gönüllülük esasına dayanan desteğini sağlamak ve toplum odaklı hizmet anlayışı içinde, halkın güvenlik hizmetleri memnuniyetini artırmak, Toplum Destekli Polislik çalışmalarının asıl hedefini oluşturmaktadır.

 
                                                                                                       AMACIMIZ

        1-  Genel güvenlik hizmetlerini sizlerin katılımı ile daha etkin bir şekilde yürütmek,

 

       2-  Suçlarda meydana gelen sayısal artışla birlikte toplumumuzda ortaya çıkan suç korkusunu azaltmak, sizlerin devlete ve kurumlarına güvenini sağlamak,

 

        3-  Sizler ve kurumlar ile birlikte uyarıcı ve eğitici etkinlikler düzenleyerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan, şiddetten ve suçtan korunmalarını sağlamak,

 

        4- Özen gösterilmesi gereken yaşlı ve engellilere, ailenin birliği ile şiddete maruz kalan kadınların korunmasına ve kendilerine destek sağlanmasına yönelik ilgili kurumlar ile birlikte bilgilendirici ve eğitici çalışmalar yapmak,​

 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu